I miejsce dla duetu: Liliana Rubak i Agatka Stępień z oddziału przedszkolnego! data utworzenia: 08-04-2015

23 marca odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki o tematyce przyrodniczej dla przedszkolaków „Piosenka jest dobra na wszystko” w Cedzynie.

Dziewczynki przepięknie zaprezentowały się w utworze o tematyce wiosennej i wywalczyły I miejsce w kategorii 5-6 latki. Zdobyły puchar dla szkoły oraz wiele nagród. Konkurencja była ogromna – w konkursie wzięły bowiem udział dzieci reprezentujące wszystkie placówki z gminy Górno. Wykonawców oceniało profesjonalne jury.

Naszą szkołę reprezentowały 3 duety. Oprócz wymienionych dziewczynek nagrody i medale wyśpiewali sobie Nikola Imiołek i Ewa Skrzypek z grupy B oddziału przedszkolnego oraz Antoni Kozior i Oliwia Maciejewska z punktu przedszkolnego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Konkurs recytatorski. data utworzenia: 29-03-2015

W dniu 27 marca  2015 roku w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach odbył się drugi etap Konkursu recytatorskiego „ A to wiosna właśnie”, w której wzięły udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz Punktu Przedszkolnego. Dzieci pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej.

Jury, w składzie: Barbara Rubak,  Katarzyna Kletowska oraz Ewa Sikora wybrały trójkę finalistów.

I miejsce:

Agatka Stępień

Antoś Kozior

Franciszek Brzeziński

Wszystkie dzieci biorące udział w recytacji otrzymały dyplomy, finaliści zaś dodatkowo otrzymali nagrody książkowe.

Cyrk "Szok". data utworzenia: 26-03-2015

10 lutego 2015 r. Szkołę Podstawową w Skorzeszycach odwiedził Cyrk "Szok". Dzieci z Punktu Przedszkolnego obejrzały pokaz treserki psów, żonglerki, jazdy na monocyklu, iluzji oraz popisy akrobatyczne. Dodatkową atrakcją był prawdziwy wąż boa oraz zabawny występ niezwykłej...krowy. W niektórych numerach popisowych w role cyrkowców  wcielili się uczniowie. Niezwykłą odwagą wykazał się nasz przedszkolak Kubuś Bryndza, dźwigając na ramionach olbrzymiego węża. Występ dostarczył wszystkim mnóstwo śmiechu i zabawy.

Dzień Kubusia. data utworzenia: 26-03-2015

W  styczniu przedszkolaki wzięły udział w  wydarzeniu  pod hasłem "DzieńKubusia Puchatka". Maluchy  przebrały się za bohatera jednej z najbardziej ulubionych książek dla dzieci, czyli za Kubusia Puchatka.

Obowiązywał czerwono-żółty strój lub ewentualnie można było przynieść w tym dniu maskotkę pluszowego misia. Podczas apelu Samorząd podprzewodnictwem pani Dyrektor Lidii Rafalskiej wybrał najlepiej przebranych Kubusiów z każdego oddziału. Naszą grupę reprezentował Kamil Łosiak.

Kontynuacją tej akcji był „Dzień Nutelli” ,który odbył się w piątek 13 marca 2015 roku. Na jednej z przerw wszystkie klasy i oddziały przedszkolne zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali pięknie przygotowane kanapki wszystkim przedszkolakom, uczniom, dyrekcji, nauczycielom, pani pielęgniarce i paniom z obsługi. Na „Trzy, cztery …” wszyscy równocześnie zaczęli jeść słodki przysmak. Pomysł bardzo się wszystkim podobał, a ponieważ zostało jeszcze sporo słodkiego przysmaku, … więc w krótce będzie powtórka.

Przedszkolaki mogły w tym dniu wysłuchać wiersza Adama Mickiewicza ”Przyjaciele” czytanego przez uczniów VI kl. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przyjaźni.